Tlač textu priamo na stenu

Tlač textu priamo na stenu v exteriéri


Priama tlač na stenu je nová technológia, ktorá ma široké využitie, či už interiéri alebo aj v exteriéri. Nahradí tlač na stenu klasickú maľbu alebo nálepky?

V niektorých oblastiach možno áno, v iných však bude klasická maľba nezastupiteľná a to platí aj pre využitie nálepok. Na naše dlhoročné skúsenosti s maľbou však nezanevierame, práve naopak. Snažíme sa túto novú technológiu skĺbiť s maľbou a tým preskúmať nové možnosti tlače na stenu a jeho využitia.

Tlač textu priamo na stenu v exteriéri
„Robot“ počas práce.

Tlač textu – príležitosť pre nástennú tlačiareň?

Wallprinter vypomohol tento krát s tlačou textu – popisu k dielu Bývanie v zdraví. Bežná prax je, že pri popisoch k dielam sa napríklad nalepí plotrovaná nálepka. V exteriéri sa však nedá nálepka nalepiť priamo na stenu. Alternatíva je takýto text namaľovať ručne. To by však bolo neskutočne prácne a veľmi časovo náročné. Možnosť maľovaného textu teda neprichádza do úvahy. Tu je príležitosť pre nástennú tlačiareň. Tlač textu v exteriéri priamo na stenu je pre ňu jednoduchá a rýchla robota.

Tlač textu priamo na stenu v exteriéri
Detail tlače textu priamo na stenu.

Klúče ako symbol bývania

Tlačený text dopĺňa murálnu maľbu na budove kotolne v Bratislavskej Rači. Autorom maľby je Michal Turkovič a ako vysvetľuje doplňujúci text, téma bývania v Rači je vyobrazená prostredníctvom kľúčov ako symbolov bývania. Tie autor kombinuje so zobrazenými plodmi evokujúcimi všadeprítomnú prírodu. Tlač textu na stenu prebehla rýchlo, trvala zhruba 45 minút.

Tlač textu priamo na stenu v exteriéri
Hotová tlač textu na stenu.

Video ako dopadla tlač textu na stenu

Foto hotovej murálnej maľby na kotolni v Rači

Tlač textu priamo na stenu v exteriéri
Tlač textu priamo na stenu v exteriéri
Tlač textu priamo na stenu v exteriéri

Priama tlač textu na stenu je skvelé riešenie

Priama tlač textu na stenu je skvelé, rýchle a odolné riešenie ako spestriť steny a iné zvislé povrchy v interiéri aj exteriéri. Neveríte? Na dielo sa môžete ísť pozrieť osobne, kotolňa sa nachádza v Bratislave na Jurkovičovej ulici.

Páči sa vám tlač na stenu a radi by ste niečo podobné mali u seba doma alebo v kancelárii? Vyplňte prosím kontaktný formulár a vypracujeme vám nezáväznú cenovú ponuku.