O tlači na stenu


Čo je tlač na stenu?

Wallprint – wallprinting alebo po slovensky tlač na stenu je nový moderný spôsob, ako vytvoriť vizuálne atraktívne vzory na stene bez zásahu do muriva. Tlačiť sa dá aj na ďalšie zvislé povrchy ako je omietka, betón, tehly, kov, drevo, plast alebo sklo. Priamu tlač na stenu je možné využiť okrem dekorácii v interiéroch aj na vytvorenie navigácie alebo reklamy v exteriéri. Potlač stien je možné použiť aj ako alternatívu k tapetám, plotrovaným a tlačeným nálepkám a ďalším formám vizuálnej prezentácie.

Ink jet UV LED technológia umožňuje, že farby sú vytvrdzované UV svetlom počas samotnej tlače a sú takmer ihneď po nanesení suché a odolné voči poškriabaniu. Atramenty, ktoré sa používajú pre tlač sú ekologické a zachovávajú si svoju stálosť aj po dlhom čase. Majú svoju špecifickú „vôňu“ a po ukončení tlače nezanechávajú žiadny zápach. Priama tlač na stenu je ako celok EKOlogická. Nevzniká pri nej žiadny odpad, v protiklade k nálepkám a PVC tabuliam, ktoré sa používajú na výrobu reklamy.

Ako bonus je možnosť tlače na tmavé povrchy, pretože stroj dokáže tlačiť bielu farbu ako podklad, na jeden prechod tlačovej hlavy. Výsledné farby si tak zachovajú aj na tmavom povrchu svoju žiarivosť. Samotná tlač nezanecháva na stene reliéf, teda v budúcnosti je možné potlač odstrániť pretrením bežnou interiérovou alebo fasádnou farbou.

Výhody priamej tlače na stenu

  • Možnosť potlačenia takmer všetkých typov materiálov a zvislých povrchov
  • Fantázií sa medze nekladú: možnosť tlače akýchkoľvek motívov
  • Vysoká odolnosť hotovej tlače proti opotrebeniu a poškriabaniu
  • Rýchla inštalácia a tlač
  • Veľké množstvo už existujúcich dizajnov a fotiek z ktorých si je možné ihneď vybrať
  • Je EKO – nevzniká žiadny odpad pri samotnej tlači, v protiklade k iným formám výroby reklamy

Ako vyzerá tlač na stenu? Pozrite si videá v galérii.

Páči sa vám tlač na stenu a radi by ste niečo podobné mali u seba doma alebo v kancelárii? Vyplňte prosím kontaktný formulár a vypracujeme vám nezáväznú cenovú ponuku.