Priama tlač na stenu v kancelárii

Tlač historickej grafiky priamo na stenu v kancelárskych priestoroch


Slovenský pamiatkový úrad so sídlom v Bratislave sa na nás obrátil s požiadavkou na vytlačenie obrázku. Ten mal vkusne doplniť postupnú rekonštrukciu kancelárskych priestorov. Na stenu sa tlačila reprodukcia historickej litografie.

Podklad obrázku k tlači na stenu sa získal skenovaním starej faktúry. Ilustrácia budov sa používala ako hlavička faktúry a faktúra bola datovaná kúsok po roku 1900. Podoba budov na ilustrácii zobrazovala dobový stav budov, zhruba pred koncom 19. storočia. Tieto objekty sú dnes známe ako Mlyn č.7.

Video ako dopadla tlač na stenu

Prepojenie minulosti a prítomnosti

Aktuálne slúži budova ako sídlo Slovenského pamiatkového úradu. Dnešný stav budov však už nezodpovedá vzhľadu budov z ilustrácie. V priebehu viac ako 120 rokov sa budova veľmi zmenila a prestavovala. Vedenie úradu sa rozhodlo použiť túto historickú ilustráciu a tým prepojiť minulosť s prítomnosťou a zároveň spestriť spoločné kancelárske priestory, kde takáto historická ilustrácia skvelo zapadla.

Tlač na stenu je takmer dokončená, už len niekoľko posledných prejazdov tlačovej hlavy a je hotovo.
Na pôvodnej litografii môžeme vidieť vyobrazený stav budov továrne pred koncom 19. storočia.
Detail tlače rastrovanej grafiky.

Tlač na stenu podľa očakávania

Nástenná tlačiareň si s potlačou a stenou skvelo poradila podľa očakávania. Samotná tlač trvala zhruba 2 hodiny. Táto realizácia nám potvrdila, že priama digitálna tlač na stenu je skvelý spôsob, ako dostať rýchlo na steny zaujímavé dizajny a tým elegantne doplniť priestory.

Finálna podoba tlače historickej grafiky na stenu.

Páči sa vám tlač na stenu a radi by ste niečo podobné mali u seba doma alebo v kancelárii? Vyplňte prosím kontaktný formulár a vypracujeme vám nezáväznú cenovú ponuku.